Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
OLPI glówna szkoly kontakt pobierz Flash Player

BookON - festiwal literacko-filmowy 2016

 

 

BookON

festiwal literacko-filmowy

21 marca 2016

impreza propagująca czytanie i kontakt z książką

 

Szanowni Państwo!

W imieniu Ogólnokształcącego Liceum i Gimnazjum Programów Indywidualnych w Gdańsku chciałabym serdecznie zaprosić Państwa Szkołę do udziału w V edycji Festiwalu Literackiego BOOKON dnia 21 marca 2016 roku.

Ideą Festiwalu BOOKON jest propagowanie wśród  młodych ludzi czytania i kontaktu z książką. Wykorzystując nowoczesne metody dydaktyczne, staramy się uzupełniać i urozmaicać program szkolny, inspirując uczniów do samodzielnego poszukiwania wiedzy.

Warsztaty w ramach festiwalu BOOKON poprowadzone zostaną pierwszego Dnia Wiosny 21 marca 2016 roku od godziny 9:00 do 14:00.

Warto wykorzystać ten tradycyjny dzień wagarowicza, aby przyjść z całymi grupami-klasami do naszej szkoły. Od godziny 9.00 do 13.00 w salach lekcyjnych będą się odbywały warsztaty, spotkania poświęcone literaturze i zagadnieniom związanym z literaturą. Każdy uczestnik może swobodnie przechodzić z jednej sali do drugiej, korzystać z wielu form pod okiem specjalisty, mistrza w danej dziedzinie.

 

Co?

Spotkanie miłośników książki

Gdzie ?

Gdańsk – Oliwa, ul. Polanki 124, siedziba Ogólnokształcącego Liceum Programów Indywidualnych i Gimnazjum Programów Indywidualnych oraz Szkół Plastycznych.

Kiedy?

Prawie wiosenny poniedziałkowy dzień od godziny 9.00-14.00 21 marca (poniedziałek) 2016r.

Program:

Symultaniczna dramaturgia dnia w Komnatach BookON-u. Oznacza to, że w różnych salach odbywać się będą jednocześnie najróżniejsze zajęcia i warsztaty, prowadzone przez Mistrzów Tematów. Każdy może przechodzić od jednej do drugiej komnaty, żeby uczestniczyć w wielu działaniach lub pozostać dłużej w jednej, na cały czas odbywających się w niej zdarzeń. Zadania, zajęcia, przygody i konkursy mają związek z literaturą, filmem, poezją, ilustracją i czytaniem książek.

Na zwycięzców i uczestników zabaw czekają liczne nagrody. Odwiedzi nas także Gość Specjalny.

Zapisy - zgłoszenie uczestnictwa do 15 marca 2016 (szkoły oraz uczniowie indywidualni):

przez internet: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (podaj imię i nazwisko, wiek, szkołę)

telefonicznie: 507169868 (Anna Adryjanek)

Mapę dojazdu i szczegóły programu znajdziesz: www.olpi.pl

 

 

Program BOOKON 2016

od 9.00 do 9.30 rejestracja uczestników, wybór warsztatów.

od 9.30 do 11.30 pierwszy blok warsztatów:

1.      Komnata filmu DKF  - zajęcia z analizy 3 obszernych fragmentów filmów dla nastolatków SF, przygodowe (10-16 lat) i dyskusja na ten temat- Marek Wawrzynkowski i jego filmowcy, sala 212

2.      Gotowanie z Mamą Muminka – przygotowywanie smakołyków według przepisu Mamy Muminka - Teresa Szejbut, Emilia Krukowska i inne uczennice, sala 200

3.      Gigantyczna gra planszowa(temat: książki), w której figurami są sami uczestnicy - Marysia i ekipa orłów matematycznych, sala 204

4.      Pisalnia – warsztat Mariny Dąbrowskiej, Ryszard, Patryk Leśniewski, Daniel Szwemin, sala 217

5.      Flora i fauna w literaturze, w tym bestie - escape room –Kinga Kochańska, Włodek Chojnacki, sala 208

6.      Szkolenie nauczycieli-gości  - rozmowy moderuje Agnieszka Trawicka, sala 206

10.30 -11.30 spotkanie z VIP- ami: Anną Czerwińską-Rydel i Pawłem Nerkowskim 107

od  11.45 do 12. 45 drugi blok warsztatów:

1.      Czas się bać – horror w książce i kinie– zajęcia o horrorze w kinie i książce – Joanna Jakubowska, Kuba Kallas, Jeremiasz, Klaudia  i przyjaciele, sala 212

2.      Warsztaty taneczne – tworzenie układu do muzyki filmowej Wojciecha Kilara (składanka) –  Ania Adryjanek i Szymon Mackiewicz, Igor Żych, sala 107

3.      Gry logiczne, strategiczne i inne -  Agnieszka Rogowicz, Iwona Piekarz i ich ekipa 208

4.      Zabawy literackie w obcych językach – escape room  - Oskar Rożewicz, Ala Jaśniak, Krysia Belaid i językowo uzdolnieni uczniowie, sala 204

5.      Zagadki literackie, literatura dla dzieci i młodzieży - escape room - Joasia Dul, Daniel Maja, Zuza, sala 217

6.      Komnata Harrego Pottera – Asia Grzywacz i Ala Rybak, Daria pod kierunkiem Kasi Korolczuk, sala 211

7.      Oaza nauczycieli-gości -rozmowy moderuje Kasia Rosiak, sala 206

8.      Sitodruk – Wojtek Juchniewicz, biblioteka i pracownia sitodruku

Nieprzerwanie od 9.30 do 12.45

1.      Kawiarnia literacka, gdzie można się napić, coś zjeść, coś przeczytać, Teresa Szejbut, Lidia Widła, sala 111

2.      Nie święci garnki lepią - lepienie bohatera literackiego, detalu –Tomek Zabrocki  pracownia rzeźby – obok sali gimnastycznej

3.      Giercownia (ciekawe i rozwijające gry planszowe) Aldona i January, sale 218, 219

4.      Tworzenie filmu poklatkowego - Artur Uciechowski, sala 104

7.      MIASTO - instalacja artystyczna do audiobooka, którego tematem będzie miasto (materiał – stare książki, papier, klocki lego)- Asia Wyrostkiewicz  i uczennice z plastyka, aula

5.      Latający Fotoroom - Andrzej Leszczyński i plastycy, cała szkoła

13.00 – 13.45 Wizyta Gości Specjalnych, aula

13.45 -14.15 rozwiązanie konkursu literackiego „Cudowny świat”, zakończenie – fotorelacja,  aula

 

PlanBOOKON 2016

Sala/ Godzina

9.30 do 11.30

11.45 do 12. 45

13.00 -14.15

biblioteka i pracownia sitodruku

 

Sitodruk

 

pracownia rzeźby – obok sali gimnastycznej

Nie święci garnki lepią

Nie święci garnki lepią

 

sale 218, 219

Giercownia

Giercownia

 

sala 104

Tworzenie filmu poklatkowego

Tworzenie filmu poklatkowego

 

cała szkoła

Latający Fotoroom

Latający Fotoroom

 

Sala 212

Komnata filmu DKF

Czas się bać – horror w książce i kinie

 

Sala 200

Gotowanie z Mamą Muminka

 

 

Sala 111

Kawiarnia literacka, gdzie można się napić, coś zjeść, coś przeczytać

Kawiarnia literacka, gdzie można się napić, coś zjeść, coś przeczytać

 

Sala 204

Gigantyczna gra planszowa

Zabawy literackie w obcych językach – escape room 

 

Sala 217

Pisalnia – warsztat Mariny Dąbrowskiej

Zagadki literackie, literatura dla dzieci i młodzieży - escape room

 

Sala 208

Flora i fauna w literaturze, w tym bestie - escape room

Gry logiczne, strategiczne i inne - escape room

 

Sala 107

Od 10.30- 11.30

Spotkanie z VIP-em Anną Czerwińską – Rydel

Warsztaty taneczne

 

Sala 211

Komnata Harrego Pottera

 

 

Sala 206

Oaza nauczycieli-gości

Oaza nauczycieli-gości

 

Aula

MIASTO - instalacja artystyczna

MIASTO - instalacja artystyczna

Wizyta Gościa Specjalnego, Paweł Nerkowski – wydawca i człowiek z pasją.

rozwiązanie konkursu literackiego „Cudowny świat”, zakończenie – fotorelacja,

Sala 213

Szkolenie dla nauczycieli-gości CEN

Szkolenie dla nauczycieli-gości CEN

 

 

Dni latające:

Grupa Pani Joanny Wyrostkiewicz
https://web.facebook.com/111780562304227/videos/vb.111780562304227/577758275706451/?type=2&theater

Grupa Pani Alicji Jaśniak
https://www.youtube.com/watch?v=vcX32wpDzU8

Grupa Katarzyny Korolczuk
https://youtu.be/PKr2XZyAbqI
 

 

Bookon poprzednie edycje:

https://www.youtube.com/watch?v=t9AxYVZXIv8&feature=channel&list=UL

 

 

Poprzednie plakaty:

 

 

 

 

 

Do góry | Strona Glówna | Aktualności | Szkoły | Kontakt