Strona wykorzystuje pliki cookies, jeśli wyrażasz zgodę na używanie cookies, zostaną one zapisane w pamięci twojej przeglądarki.
OLPI glówna szkoly kontakt pobierz Flash Player

Life Young Gallery

 

Life Young Gallery to cykl wystaw będących efektem spotkań (prezentacja prac artystów / wykład / warsztat ) 
uczniów gdańskiego Liceum Plastycznego z zaproszonymi artystami, oraz teoretykami sztuki.
 
Life Young Gallery to projekt o charakterze społeczno/artystycznym wpisujący się w najnowsze metody poznawania środowiska artystycznego, kulturowego, różnorodnych wzorców kulturowych, jak i interdyscyplinarną / interaktywną formę złożoną z realizacji artystycznej i projektu wystawienniczego .
Projekt zakłada rozbudowywanie i utrwalanie relacji z twórcami sztuki nowoczesnej jest symptomem nauczania poprzez doświadczanie, współudział, współtworzenie najnowszych zjawisk sztuki. LifeYgallery łączy aktualną formę galerii, projektu / realizacji twórczej i szkoły artystycznej. 
 
'Mroczne serce' to tytuł pierwszego spotkania z Katarzyna Swinarską, artystką video, malarką zajmującą się szeroko pojętym tematem tożsamości. Zagadnienie, które poruszy Swinarska podczas spotkania LifeYgallery nawiązuje do analizy stanu przyrody, 'błon umysłu', kondycji emocjonalnej dotyczącej natury ludzkiej, jak i zwierzęcej, tej jeszcze nie do końca odkrytej, zakodowanej również w tak niewielkich organizmach jakimi są owady. Katarzyna Swinarska zaprezentuje wybrane najnowsze obrazy z cyklu "Skin" (olej na płótnie, technika mieszana, 150 x 110 cm, 2016-2017).
 
harmonogram :
 
4.12.2017 spotkanie i warsztaty z artystka 
 
godz.10.00-10.30, aula liceum, 
prezentacja  filmów video Katarzyny Swinarskiej
 
godz. 11.00 - 13.30, pracownia malarska, 
warsztatowe realizacje malarskie "Mroczne serce"
 
godz. 14.00 -15.00, aula liceum
wernisaż wystawy Katarzyny Swinarskiej i uczniów gdańskiego Liceum Plastycznego  
 
czas trwania wystawy 4.12 do 7.01.18, Liceum Plastyczne, ul. Polanki 124D,80-308 Gdańsk 
 
biogram artystki:
 
Katarzyna Swinarska absolwentka Wydziału Malarstwa Akademii Sztuk Pięknych w Gdańsku. Zadebiutowała jako artystka w roku 2009 cyklem obrazów, na pokonkursowej wystawie 39. Biennale Malarstwa „Bielska Jesień”. Zajmuje się malarstwem i wideo – często o charakterze performensu dokamerowego, tworzy instalacje multimedialne, była kuratorką wystawy Awangarda/ sen paradoksalny w Muzeum Sopotu w 2017 r. Pracę doktorską Przemieszczenie. Interpasywność spojrzenia obroniła w 2014 roku na macierzystej uczelni (promotor: Henryk Cześnik).
 
Otrzymała Grand Prix Międzynarodowego Konkursu Filmów Eksperymentalnych „In Out Festival” w CSW Łaźnia (2016). Współtwórczyni filmu Wytwórcy wyobraźni nagrodzonego na 2. Triennale Sztuki Pomorskiej (2016). Finalistka Gdańskiego Biennale Sztuki (2014 i 2016), finalistka 2. Triennale Sztuki Pomorskiej (2016), laureatka stypendium Miasta Sopot dla osób zajmujących się twórczością artystyczną (2014 i 2016), stypendium kulturalnego Miasta Gdańska (2010), stypendium Marszałka Województwa Pomorskiego dla twórców kultury (2010) oraz trzymiesięcznej rezydencji artystycznej w Szwajcarii (2012).
 
Jej prace znajdują się w kolekcjach instytucjonalnych: NOMUS (Nowe Muzeum Sztuki) w Gdańsku, Instytut Sztuki Wyspa w Gdańsku, Państwowa Galeria Sztuki w Sopocie oraz w prywatnych kolekcjach w Polsce, Niemczech, Austrii, Holandii, Szwajcarii i w Stanach Zjednoczonych.
Do góry | Strona Glówna | Aktualności | Szkoły | Kontakt