Zadzwoń:
058 552 41 88
Napisz:
liceum@olpi.pl

Zakończenie Roku Szkolnego 2019/2020

Administrator

Zakończyliśmy rok szkolny 2019/2020! Dziękujemy wszystkim obecnym na tym jakże nietypowym apelu...

Ciężko słowami opisać ten rok i to, jak wzruszające było to spotkanie. Zadania tego jednak podjęła się nasza fantastyczna polonistka, Katarzyna Korolczuk, dlatego to pani Kasi oddajemy głos w tym poście, zapraszając jednocześnie do obejrzenia krótkiej fotorelacji z dzisiejszego wydarzenia ;)

"Drodzy nauczyciele, kochani uczniowie, szanowni goście!

Na wstępie posłużę się frazą Jerzego Pilcha: Powiedzieć, że dzisiejsze nasze spotkanie mnie nie uszczęśliwia, to nic nie powiedzieć. Nie mogę przestać uśmiechać się na Wasz widok. Tak bardzo tęskniłam.
Powspominajmy! Pamiętacie wydarzenia z początku roku szkolnego?
Integracyjny wyjazd pierwszych klas do Mikoszewa, niezapomniane pasowanie na Pachołku, prace związane z projektem KURNIK, debaty oxfordzkie, w których się rozsmakowaliście, liczne spotkania w murach naszej szkoły z ciekawymi ludźmi, jak na przykład byłym prezydentem Lechem Wałęsą…
W połowie marca wstrzymaliśmy na chwilę oddech, gwałtowne emocje nami targały, mieliśmy wszyscy poczucie, że uczestniczymy w historycznych wydarzeniach, które stanowią cezurę, wobec której trzeba będzie na nowo spojrzeć na wszystko, co do tej pory wydawało się dobrze ułożone i niepodważalne.
W OLPI ta pauza trwała tylko chwilę. Pan Oskar i Pan Michał już od nowego roku kalendarzowego testowali, tak dobrze znaną Wam platformę Moodle... Jeszcze nie zdając sobie sprawy, jak szybko to ona stanie się substytutem, a może solą naszego szkolnego życia.
Znacie mnie i wiecie, że zdecydowanie bardziej lubię skupiać się na pozytywach. I tak będzie i tym razem. Mam nadzieję, że zgodzicie się ze mną, że w bilansie zysków i strat związanych z pandemią wyszliśmy na plus.
Podzielę się z Wami pewnym doświadczeniem. Jak co roku przeprowadzam podczas ostatniej lekcji w każdej klasie ankietę ewaluacyjną. Pytam w niej uczniów o to, jak oceniają moje lekcje. Robię tak co roku, tym razem była to ankieta online, jak wszystko, co ostatnio robię :) Mam wrażenie, że sprzyjało to większej otwartości i szczerości wypowiedzi. Jedna z odpowiedzi (najdłuższa) zaczynała się od zdania:
“Jest mi naprawdę smutno, że nie doceniłem Pani zajęć”.
I to jest to!
Kwarantanna pozwoliła nam docenić!
Docenić MIEJSCE, w którym przyszło nam uczyć się i uczyć Was.
Docenić CZAS spędzony razem. A tak często narzekaliśmy na obowiązek dotarcia do szkoły na 8:15 z drugiego końca Trójmiasta.
Docenić LUDZI inspirujących, pełnych pasji i z błyskiem w oku. I nie mówię tu tylko o fantastycznym gronie pedagogicznym, ale też o Was drodzy uczniowie, to Wasz entuzjazm napędza do działania.
Jestem pod ogromnym wrażeniem tego, jak poradziliśmy sobie w tej trudnej sytuacji. W wielu dziedzinach naszego życia nastąpiły niespodziewane zmiany. Budująca była Wasza postawa, wspieranie się w trudnych momentach, poczucie wspólnoty. Dziś stoimy u progu wakacji, które potraktujcie jako czas relaksu, odpoczynku i bezpiecznej zabawy. Jestem pewna, że ostatnie miesiące stały się trwałym fundamentem, na którym będziemy budować od września.

Dziękuję."

 

GALERIA FB

Kategoria: