Zadzwoń:
058 552 41 88
Napisz:
liceum@olpi.pl

Dzień otwarty Naszych Szkół - BookOn festiwal literacko filmowy

Administrator

BookOn - festiwal literacko filmowy

Ideą Festiwalu BOOKON jest propagowanie wśród młodych ludzi czytania i kontaktu z książką. Wykorzystując nowoczesne metody dydaktyczne, staramy się uzupełniać i urozmaicać program szkolny, inspirując uczniów do samodzielnego poszukiwania wiedzy. Warsztaty w ramach festiwalu BOOKON poprowadzone zostaną pierwszego Dnia Wiosny 21 marca 2018 roku od godziny 9:00 do 14:00.

Z roku na rok uczniowie naszych szkół przygotowują coraz bardziej interdyscyplinarne panele i warsztaty wzbogacając ofertę festiwalu.

Warto wykorzystać ten tradycyjny dzień wagarowicza, aby przyjść z całymi grupami-klasami do naszej szkoły. Od godziny 9.00 do 13.30 w salach lekcyjnych będą się odbywały warsztaty, spotkania poświęcone literaturze i zagadnieniom związanym z literaturą.

Symultaniczna dramaturgia dnia w Komnatach BookON-u oznacza, że w różnych salach odbywać się będą jednocześnie najróżniejsze zajęcia i warsztaty, prowadzone przez Mistrzów Tematów. Każdy może przechodzić od jednej do drugiej komnaty, żeby uczestniczyć w wielu działaniach lub pozostać dłużej w jednej, na cały czas odbywających się w niej zdarzeń. Zadania, zajęcia, przygody i konkursy mają związek z literaturą, filmem, poezją, ilustracją i czytaniem książek. O godzinie 13:30 odbędzie się
spotkanie z GOŚCIEM SPECJALNYM, zaś około godziny 14:00 rozpocznie się FINAŁ z podsumowaniem festiwalu. Na zwycięzców i uczestników zabaw czekają liczne nagrody.

PROGRAM

Złap bohatera literackiego - gra z wykorzystaniem kodów QR
Spotkanie z GOŚCIEM SPECJALNYM
Tworzenie filmu poklatkowego
Warsztaty kulinarne: Gotowanie z Mamą Muminka
Kolaże poetyckie
Czym jest Bestiariusz? - warsztaty
Ucieczka z Azkabanu - Escape Room
Warsztaty tworzenia gifów i memów literackich
Warsztaty tworzenia literackiego muralu z mchu
Gry i zabawy językowe
KOMIKSOWA FOTOBUDKA - zrób sobie pamiątkowe zdjęcie
Maid-Cafe - tu będziesz mógł posilić się nie tylko intelektualnie
Słówpotok - maraton czytelniczy i eksperyment w jednym
Wytwórnia - zrób sobie sam zakładkę do książki


Organizatorzy zastrzegają możliwość naniesienia zmian w programie festiwalu.

Zapisy - zgłoszenie uczestnictwa do 15 marca 2018 (szkoły oraz uczniowie indywidualni):
przez internet: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. (podaj imię i nazwisko, wiek, szkołę)
telefonicznie: 794376667 Katarzyna Korolczuk

Kategoria: