Zadzwoń:
058 552 41 88
Napisz:
liceum@olpi.pl

Informacje ogólne

Administrator

OLPI

Ogólnokształcące Liceum Programów Indywidualnych powstało w lipcu 1992. Założycielem szkoły jest Piotr Bogdanowicz. OLPI posiada uprawnienia szkoły publicznej. Wkrótce powstało Gimnazjum Programów Indywidualnych, Liceum Plastyczne i Ogólnokształcąca Szkoła Sztuk Pięknych oraz Szkoła Podstawowa Programów Indywidualnych.

Dążymy do tego, aby uczeń, kończąc naszą szkołę:

  • był dobrze wykształcony i posiadał wiarę w swoje możliwości, wewnętrzną motywację do stawiania celów i pokonywania trudności;
  • był chętny do pomocy, współdziałania i potrafił pracować w zespole, był zaangażowany nie tylko w sprawy swojej grupy, ale i społeczeństwa;
  • miał oczy otwarte, poszukiwał prawdy, ufając rozumowi, zmieniał to, co zmiany wymaga, zarówno w sobie jak i w otoczeniu.

W pracy z uczniami korzystamy z wielu inspiracji edukacji zachodniej, wypracowujemy autorskie programy i metody pracy, budujemy szkołę opartą na twórczości, samodzielności, w której uczeń ma możliwość rozwijania indywidualnych zainteresowań, pasji i potrzeb i talentów.

W ciągu ponad dwudziestu pięciu lat zbudowaliśmy własną markę edukacji spersonalizowanej - OLPI, inspirowanej i rozwijanej nieustannie przez autora koncepcji, Piotra Bogdanowicza, dydaktyka nauczyciela, nauczyciela akademickiego, autora wielu publikacji na temat oraz programów i podręczników szkolnych.

Opowieść Małego Księcia

            Taką opowieść napisała kiedyś 13-letnia Marcjanka, gimnazjalistka, dzisiaj już absolwentka:

         „Mały Książę, gdy dotarł na Ziemię, zobaczył na drogowskazie nazwę „Polanki”. Poszedł tam i zobaczył stary i nowy budynek. Postanowił wejść do starego. W tym budynku było dużo dzieci, ale za mało na szkołę...
Więc co to było?
- Dzień dobry – powiedział jakiś pan w garniturze.
- Dzień dobry – odpowiedział Mały Książę. - Może to dziwne pytanie, ale gdzie ja jestem i kim pan jest?
- Jesteś w OLPI. To taka szkoła z małymi klasami, żeby nauczyciele mogli więcej nauczyć i zawsze pomóc, a ja jestem dyrektorem.
- Więc to jednak szkoła!
- Tak, chociaż nie wygląda. Ja się nazywam Piotr Bogdanowicz, a ty?
- Mały Książę.
- Oprowadzę cię po OLPI.
- Zwiedzili całą szkołę i nie trwało to długo. Mały Książę poznał wszystkich.
- Kiedy miał ruszać dalej, dał dyrektorowi kamień z jego gwiazdy i powiedział:
- Do widzenia.
- Do widzenia.”

Marcjanka Hryckiewicz, 13 lat

Kategoria: