OLPI glówna szkoly kontakt pobierz Flash Player

Wilno

Panorama1

Dzień Edukacji Narodowej kadra Olpi postanowiła uczcić wycieczką na Litwę. Plan zaplanowanej od 14 do 16.10.2010. wyprawy obejmował zwiedzanie Wilna, wizytę w zaprzyjaźnionej Szkole Średniej im. Władysława Syrokomli z polskim językiem nauczania oraz przystanek w Trokach. Mżawkowa pogoda nie zdołała zniechęcić uczestników ani osłabić uroku malowniczych uliczek Wilna, wśród których co kilka kroków napotkać można było polskie ślady... Mickiewicz, Słowacki, Miłosz i język polski, który rozbrzmiewał wokół wówczas i obecnie.

_DSC6272

_DSC6433

Szkoła im. Syrokomli szczyci się pięknymi tradycjami, które kultywują kolejne pokolenia młodych Polaków. Akademia przygotowana przez uczniów z okazji Święta Nauczycieli dostarczyła wielu wzruszeń i masę śmiechu.

_DSC6444

_DSC6730