Zadzwoń:
058 552 41 88
Napisz:
liceum@olpi.pl

Kadra

Administrator

Piotr Bogdanowicz

Dyrektor Szkół Programów Indywidualnych, malarz, nauczyciel plastyki i historii sztuki. Człowiek o niespożytej energii i działacz w obszarze edukacji niepublicznej, posiadający doświadczenia w pracy akademickiej, edukator i twórca koncepcji indywidualizacji nauczania w oryginalnym kształcie. Zainteresowania: narty, snowboard, windsurfing, turystyka rowerowa, żeglarstwo. Autor książek o sztuce: "Człowiek i przestrzeń", "Człowiek i czas", "Człowiek i sztuka” oraz "Dom i okolica". Znany ze wspaniałych lekcji historii sztuki.

 

Włodzimierz Chojnacki

Zastępca dyrektora Szkół Programów Indywidualnych, nauczyciel biologii i ekologii, tutor. Wieloletnie doświadczenie w pracy akademickiej, CKE oraz OLPI pozwoliło "Panu Włodkowi" zyskać niesłychany szacunek wśród uczniów, którzy cenią go za znakomite przygotowanie do matury, studiów medycznych czy przyrodniczych. Zajęcia, które prowadzi, często odbywają się na przylegającym do OLPI terenie: przy szkolnym stawku, na zboczu "szkolnej góry" i dalej w lesie. Pan Włodek jest znakomitym znawcą tajników mykologii, botaniki, więc organizuje częste wycieczki dla nauczycieli i uczniów i utrzymuje szkołę w nieustannym kontakcie z Ogrodem Zoologicznym, Wydziałem Biologii UG, TPK i innymi ośrodkami naukowymi, zajmującymi się przyrodą.

Anna Adryjanek

Zastępca dyrektora Szkół Programów Indywidualnych, nauczycielka języka polskiego i przedmiotów dodatkowych (Pisalnia, religioznawstwo, wiedza o teatrze), tutorka. Współautorka książek: "Uczeń z dysleksją w szkole" oraz „Uczeń z dysleksją w domu”, "Praca z uczniem z dysleksją na lekcjach języka polskiego" i innych, w których opisuje autorskie metody pracy. Współpracuje z UG i innymi instytucjami szkolącymi nauczycieli. Znana z ciekawych i niespotykanych lekcji języka polskiego oraz zastępstw (wie podobno wszystko, nawet z chemii). Mówi, że matematyka jej nie straszna, bo skończyła klasę matematyczno-fizyczą przed studiami polonistycznymi. Nieźle gra w golfa...

Joanna Jakubowska

 Z-CA DYREKTORA DS. ARTYSTYCZNYCH, HISTORIA SZTUKI, FILOZOFIA
magister filozofii, doktor kulturoznawstwa, interesuje się problematyką percepcji, analizą fenomenów kulturowych oraz wpływem przemian percepcji ludzkiej na edukację, metodologię badań humanistycznych i analizę obiektów kulturowych. Prowadzi badania dotyczące obrazu, wizualności, edukacji i przestrzeni ekspozycyjnej. Publikowała m. in. w Kulturze Współczesnej, Kulturze i Edukacji, Estetyce i Krytyce.

 

Alicja Jaśniak

Nauczycielka j. angielskiego, wychowawczyni i tutorka, szkolna "native speaker", ponieważ wychowała się w GB jako córka dyplomaty, zwana przez uczniów QUEEN ALICE. Prowadzi znakomite lekcje języka angielskiego na poziomie rozszerzonym, przygotowuje uczniów uzdolnionych literacko - uczy ich pisać ambitne teksty literackie po angielsku. Jest bardzo lubiana przez uczniów i łatwo nawiązuje z nimi kontakt.

Teresa Szejbut

Nauczycielka j. rosyjskiego i edukacji dla bezpieczeństwa, opiekunka samorządu uczniowskiego i tutorka. Uwielbiana przez uczniów „Pani Tereska”. Potrafi naprawdę nauczyć języka rosyjskiego, czego dowodem są osiągnięcia uczniów, którzy w ciągu 3 lat potrafią osiągnąć poziom olimpijski! Tabuny studentów uczą się u niej sztuki prowadzenia lekcji.

Krystyna Belaid

Nauczycielka etyki i j. francuskiego, tutorka. Współautorka tłumaczeń książek popularno-naukowych: Historia ciała tom II i III. Ostatnio w jej przekładzie ukazała się książka Początek świata. Historia obrazu Gustave'a Courbeta i Atrament melancholii. Gromadzi całe tłumy zainteresowanych językiem francuskim i etyką, organizuje ciekawe wyjścia, których zadaniem jest poznanie kultury i języka francuskiego. Stypendystka Centre National du Livre.

Anna Doroszczyk

Anna Doroszczyk

Pedagog szkolny, magister pedagogiki resocjalizacyjnej na Uniwersytecie Gdańskim, pełnomocnik ds. egzaminów zewnętrznych w OLPI. Poza wspieraniem uczniów, rodziców i nauczycieli zajmuje się m.in. tworzeniem Indywidualnych Planów Edukacyjno-Terapeutycznych, dostosowaniami egzaminów zewnętrznych, zamówieniami na podręczniki i wyprawkę szkolną. Prywatnie miłośniczka tolkienowskiego świata, podróży i… herbaty.

Sylwia Peryt

Nauczycielka j. angielskiego i hiszpańskiego i tutor o bogatym doświadczeniu akademickim i naukowym. Znakomita w kontakcie z uczniami. Preferuje własne, autorskie metody pracy, oparte na tworzeniu własnych pomocy i źródeł dydaktyki. Wiele lat przebywała w Kolumbii, zdobyła wiele doświadczeń, którymi dzieli się z uczniami. Jej rozległe zainteresowania muzyczne, teatralne, czytelnicze i bardzo bogaty księgozbiór, którym się dzieli z uczniami zaowocowały ksywą „Pani Książeczka”. Zaprasza uczniów do domu na gotowanie w stylu hiszpańskim i słuchanie muzyki, bo mieszka obok szkoły...

Oskar Rożewicz

Anglista, tutor i wychowawca w naszych szkołach o dodatkowym wykształceniu z historii. Niezwykle twórczy i uporządkowany nauczyciel, który wprowadza przemyślane metody pracy z zastosowaniem nowoczesnych technologii. Uwielbia komunikować się z uczniami i rodzicami poprzez oceny kształtujące i komunikatory internetowe. Wysoko  cenione są lekcje pana Oskara, jego uporządkowanie, przejrzystość lekcji oraz kart pracy i klasówek, które są zawsze autorskimi dziełami. Wysoki poziom nie odnosi się tylko do jego lekcji, ale i zajęć podczas Latających Dni i Dni Uniwersyteckich.

 

Katarzyna Korolczuk


Nauczycielka języka polskiego warsztatów teatralnych i kulturalnych spotkań z książką i sztuką, wychowawczyni i tutorka. Wspaniała i kochana "Pani Kasia", która porywa entuzjazmem na każdej lekcji, przygotowuje z uczniami ciekawe przedsięwzięcia kulturalne, takie jak: Bookon, Dziady OLPI, slumy poetyckie i kulturalne spotkania. Pasjonuje się literaturą, filmem, tworzy wspólnie z uczniami gry edukacyjne oraz najlepsze Dni Latające, zdaniem wychowanków w jej grupie. Współautorka ciekawych metod dydaktycznych, kart pracy i oryginalnych przedsięwzięć multimedialnych.

Marek Wawrzynkowski

Nauczyciel historii i wiedzy o społeczeństwie oraz historii i społeczeństwa, wychowawca, tutor. Znakomity historyk, który uczy nie tylko narracji historycznej i chronologii, ale przede wszystkim sztuki konwersacji, dyskusji i skutecznej argumentacji. Prowadzi fakultet DKF, a z grupą wychowawczą realizuje projekt historyczno-filmowy, który ma odbicie w Latających Dniach. Na lekcjach historii uczy sztuki notowania z wykorzystaniem nowych mediów i nowych technologii. Jego wizytówką belferską jest wplatanie krótkich filmów historycznych w lekcje jako formy, z którą pracują uczniowie. Nigdy nie korzysta z gotowych sprawdzianów i klasówek, tylko sam je komponuje, żeby uczeń sprawdzał nie tylko swoja wiedzę, ale i umiejętności budowania dłuższych wypowiedzi.

 

 

Patrycja Pluta

Nauczycielka fizyki, chemii i matematyki, tutorka i wychowawczyni. Uwielbiana przez uczniów „Pani Pluton”. Potrafi zaangażować w lekcje nawet uczniów, którzy niespecjalnie przyrodniczo chcą się rozwijać. Jest ciepła i bardzo uporządkowana, co sprzyja pracy uczniów z dysleksją. Przygotowuje na zajęcia proste, ale fenomenalne doświadczenia, dzięki którym uczniowie uświadamiają sobie, że fizyka to wszystko, co dzieje się wokół nas. Doskonale radzi sobie z „chłopaczyskami” w wieku szkolnym bez podnoszenia głosu, a tylko dzięki prawdziwemu badawczemu podejściu na lekcjach.

 

Kinga Kochańska

Nauczycielka biologii, chemii, przedmiotu dodatkowego: jak się uczyć, tutorka. Lubiana młoda nauczycielka, która zawsze ma w zanadrzu ciekawe pomysły. Chętnie prowadzi wykłady w czasie Dni Uniwersyteckich. Liderka projektów unijnych i inteligencji wielorakich. Specjalistka od polisensorycznych sposobów uczenia się i nauczania aktywizującego.

Wojciech Sakłak

Nauczyciel wychowania fizycznego i edukacji zdrowotnej, tutor, nauczyciel akademicki, autor ponad 20 publikacji. Trener II klasy w narciarstwie alpejskim, instruktor: unihokeja (w latach 1999-2003 trener kadry narodowej kobiet w unihokeju), piłki nożnej, piłki ręcznej, siatkówki, koszykówki, pływania, biegów na orientację, narciarstwa zjazdowego PZN (absolwent międzynarodowego kursu instruktorów alpejskich szkół narciarskich w austriackim Salbach), zawodowo zajmuje się także Biofedbackiem. Uwielbia czytać, a poza tym aktywnie spędzać czas. Zimą od lat organizuje wyjazdy narciarskie do Włoch, a latem rowerowe (do Szwecji i na Bornholm). W szkole uwielbiany „Pan Wojtek”.

Emilia Olechnowicz

Nauczycielka wychowania fizycznego, edukacji zdrowotnej i muzyki. W przeszłości prowadziła chóry. Kickbokserka i przepiękna młoda kobieta, która angażuje w zajęcia nawet nieusportowionych. Ostatnio dzięki niej Julka odkryła w sobie talent i ruchy taneczne. Prowadzi w naszej szkole zarówno zwyczajny wf, jak i fakultet fitness. Uczniowie uwielbiają prowadzoną przez nią muzykę, którą dla lepszej akustyki prowadzi w sali gimnastycznej.

Katarzyna Bogdanowicz

Psycholog, nauczyciel języka angielskiego, a z wykształcenia również polonista. Liderka wsparcia uczniów ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi (sama jest osobą dyslektyczną, która pokonała większość swoich trudności). Autorka wielu publikacji naukowych i popularnonaukowych, poświęconych dysleksji, zwłaszcza w obszarze języków obcych. Kto ciekawy może zajrzeć na jej stronę internetową: http://bogdanowicz.edu.pl/. W OLPI jest osobą od zadań specjalnych: opiekuje się zespołem psychologiczno-pedagogicznym, uczy angielskiego uczniów potrzebujących dodatkowego wsparcia w tym zakresie, monitoruje projekty roczne etc. Chętnie rozmawia z ludźmi w każdym wieku - zarówno uczniami jak i nauczycielami oraz rodzicami. Można do niej przyjść z każdą sprawą, a nawet tylko po to, żeby napić się herbaty.

Aldona Tkaczyk

Pedagog-terapeuta, nauczycielka języka polskiego z wieloletnim doświadczeniem, którą uczniowie cenią za wsparcie i pomoc w pokonywaniu trudności. Prowadzi zajęcia przygotowujące do matury, w tym matury ustnej. W wyniku jej oddziaływania uczniowie lepiej piszą i budują dłuuuugie wypowiedzi ustne. Terapia pedagogiczna w jej odsłonie nie jest nudną lekcją dla małych dzieciaków, ale wsparciem, prowadzącym do lepszego funkcjonowania w szkole.

 Ewelina Schwabe

Ewelina Schwabe

Nauczycielka matematyki, wychowawca i tutor, ukończyła Uniwersytet Pedagogiczny im. KEN w Krakowie. Magister matematyki oraz fizyki z astronomią. Jest osobą pogodną i uśmiechniętą. Uczy z wielkim zaangażowaniem, korzysta z programów edukacyjnych wspierających pokonywanie trudności z matematyki. Współpracuje z wieloma wydawnictwami oświatowymi. Wielka pasjonatka wycieczek rowerowych po ciekawych zakątkach Polski. Ulubiony pisarz: Stanisław Lem. Zainteresowania: literatura popularnonaukowa.

Grzegorz Zielak

Psycholog szkolny, nauczyciel wychowania do życia w rodzinie. Ma świetny kontakt z uczniami, jeździ z nimi nawet na golfa i czasem przegrywa… Zajmuje się przeciwdziałaniem cyberprzemocy, jest moderatorem i animatorem grupy uczniów, nauczycieli i rodziców, którzy walczą z przemocą w sieci. Ma rozległe zainteresowania czytelnicze, jest instruktorem narciarskim i - zdaniem większości dziewczyn w szkole - przystojnym facetem.

 

 

Joanna Wyrostkiewicz

RYSUNEK I MALARSTWO,MURAL, PROJEKTOWANIE GRAFICZNE
W 2001r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w zakresie malarstwa sztalugowego w prac. prof. Jacka Waltosia. Bierze udział w wystawach zbiorowych, indywidualnych w kraju i za granicą oraz uczestniczy w plenerach malarskich.

 

Magdalena Swacha

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej o specjalnościach pedagogika, oraz krytyka i promocja sztuki z aneksem z Rysunku u prof. R. Kubickiego i prof. B. Wojtasiaka oraz na  Wydziale Malarstwa u prof. W. Dudkowiaka i prof. D. Lejmana, jak i Historie Sztuki na Wydziale Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadziła warsztaty edukacyjne w galeriach sztuki, promocję sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu oraz wykład monograficzny sztuka interaktywna w przestrzeni miasta na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka publikacji dot. aktualnych zjawisk interaktywnych i interdyscyplinarnych z pogranicza sztuki. Nagrody i wyróżnienia: I Nagroda 16. Prezentacje Galeria MBWA Leszno, 2010, II Nagroda Promocje 2008, Galeria Sztuki w Legnicy, Stypendium artystyczne dla młodych twórców miasta Poznania za działalność artystyczną - malarstwo oraz krytykę i promocję sztuki, 2009.

Wojciech Juchniewicz

Nauczyciel przedmiotów: projektowanie graficzne, rysunek i malarstwo. Opiekun pracowni tradycyjnych technik drukarskich. Prowadzi różnorodne zajęcia plastyczne i warsztaty sitodruku w placówkach kultury. Gra w zespołach: Trupa Trupa, Wolność, Szałas. 

Tomasz Zabrocki

( ur. 1966  r.), absolwent Wydziału Rzeźby gdańskiej PWSSP (ASP ) Dyplom  w 1993 r. w pracowni prof. Edwarda Sitka.

Nauczyciel  rzeźby, ceramiki, rysunku Obszar  zainteresowań twórczych :rysunek, rzeźba, ceramika ,akwarela, mural – uczestnik czterech edycji festiwalu na ul.Kliniczej , sztuka figuratywna ,szczególnie animalistyka.

Pracuje w Szkołach programów indywidualnych od 2007r.

Obecnie nauczyciel rzeźby i ceramiki  w Liceum Plastycznym w Gdańsku


Andrzej Zbigniew Leszczyński

 Specjalność Artystyczna Fotografia i Film 
(specjalności: fotografia artystyczna, realizacje intermedialne, animacja filmowa) 
Projektowanie multimedialne, 
Podstawy fotografii i filmu

Ur. 1960 w Sopocie. 1989 dyplom w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie, 
2006 dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Specjalista do spraw dygitalizacji zbiorów w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Współpracuje z Liceum Plastycznym w Gdańsku Oliwie i Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Wieloletni fotograf-dydaktyk, swoją wiedzą wspiera amatorów fotografii (www.fotoedu.pl

 

Bogdan Domagała

Uczy religii i nie straszne mu są pytania egzystencjalne uczniów. W społeczności, w której naszymi uczniami są ludzie różnych wiar i kultur prowadzi zajęcia ze sporą dozą ekumenizmu, na których mogą przygotowywać prezentacje o Judaizmie i innych religiach. Czasem przesiaduje z uczniami na ławce na korytarzu lub prowadzi lekcję dla jednej osoby, która wcześniej skończyła lekcje i szkoda żeby czekała… Jest ciepły, przyjazny i pełen pokory jak św. Franciszek.

Kategoria: