Zadzwoń:
058 552 41 88
Napisz:
liceum@olpi.pl

Kadra

Administrator

 

dr Joanna Jakubowska Z-CA DYREKTORA DS. ARTYSTYCZNYCH, HISTORIA SZTUKI, FILOZOFIA
magister filozofii, doktor kulturoznawstwa, interesuje się problematyką percepcji, analizą fenomenów kulturowych oraz wpływem przemian percepcji ludzkiej na edukację, metodologię badań humanistycznych i analizę obiektów kulturowych. Prowadzi badania dotyczące obrazu, wizualności, edukacji i przestrzeni ekspozycyjnej. Publikowała m. in. w Kulturze Współczesnej, Kulturze i Edukacji, Estetyce i Krytyce.

  

 

Wojciech Juchniewicz

Nauczyciel przedmiotów: projektowanie graficzne, rysunek i malarstwo. Opiekun pracowni tradycyjnych technik drukarskich. Prowadzi różnorodne zajęcia plastyczne i warsztaty sitodruku w placówkach kultury. Gra w zespołach: Trupa Trupa, Wolność, Szałas.  

 

Andrzej Zbigniew Leszczyński

Specjalność Artystyczna Fotografia i Film 
(specjalności: fotografia artystyczna, realizacje intermedialne, animacja filmowa) 
Projektowanie multimedialne, 
Podstawy fotografii i filmu

Ur. 1960 w Sopocie. 1989 dyplom w Wyższym Studium Fotografii w Warszawie, 
2006 dyplom Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej w Łodzi.
Specjalista do spraw dygitalizacji zbiorów w Muzeum Narodowym w Gdańsku. Współpracuje z Liceum Plastycznym w Gdańsku Oliwie i Akademią Sztuk Pięknych w Gdańsku.
Wieloletni fotograf-dydaktyk, swoją wiedzą wspiera amatorów fotografii (www.fotoedu.pl

 

Magdalena Swacha

Ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu na Wydziale Edukacji Artystycznej o specjalnościach pedagogika, oraz krytyka i promocja sztuki z aneksem z Rysunku u prof. R. Kubickiego i prof. B. Wojtasiaka oraz na  Wydziale Malarstwa u prof. W. Dudkowiaka i prof. D. Lejmana, jak i Historie Sztuki na Wydziale Historii Uniwersytetu Gdańskiego. Prowadziła warsztaty edukacyjne w galeriach sztuki, promocję sztuki na Uniwersytecie Artystycznym w Poznaniu,  oraz wykład monograficzny sztuka interaktywna w przestrzeni miasta na Uniwersytecie Adama Mickiewicza w Poznaniu. Autorka publikacji dot. aktualnych zjawisk interaktywnych i interdyscyplinarnych z pogranicza sztuki. Nagrody i wyróżnienia: I Nagroda 16. Prezentacje Galeria MBWA Leszno, 2010, II Nagroda Promocje 2008, Galeria Sztuki w Legnicy, Stypendium artystyczne dla młodych twórców miasta Poznania za działalność artystyczną - malarstwo oraz krytykę i promocję sztuki, 2009.

 
 
 
Joanna Wyrostkiewicz
 
RYSUNEK I MALARSTWO,MURAL, PROJEKTOWANIE GRAFICZNE
W 2001r. ukończyła Akademię Sztuk Pięknych w Poznaniu, Wydział Malarstwa, Grafiki i Rzeźby. Dyplom w zakresie malarstwa sztalugowego w prac. prof. Jacka Waltosia. Bierze udział w wystawach zbiorowych, indywidualnych w kraju i za granicą oraz uczestniczy w plenerach malarskich.  
 

Tomasz Zabrocki

Tomasz Zabrocki ( ur. 1966  r.), absolwent Wydziału Rzeźby gdańskiej PWSSP (ASP ) Dyplom  w 1993 r. w pracowni prof. Edwarda Sitka.

Nauczyciel  rzeźby, ceramiki, rysunku Obszar  zainteresowań twórczych :rysunek, rzeźba, ceramika ,akwarela, mural – uczestnik czterech edycji festiwalu na ul.Kliniczej , sztuka figuratywna ,szczególnie animalistyka.

Pracuje w Szkołach programów indywidualnych od 2007r.

Obecnie nauczyciel rzeźby i ceramiki  w Liceum Plastycznym w Gdańsku

 

Kategoria: