Rekrutacja

Aktualności

Drodzy Państwo, kandydaci i kandydatki, rodzice,

szczegółowe informacje dotyczące rekrutacji pojawią się na naszej stronie w listopadzie 2023.

Informatory

Czesne

Podstawowa kwota czesnego:

 • 1100 złotych miesięcznie.

  Numery kont bankowych (Santander Consumer Bank S.A.):
  OLPI: 08 1500 2051 1220 5051 3252 0000
  LSP: 45 1500 2051 1220 5051 2499 0000

  O czym marzysz?

  Zapewne marzysz o szkole, w której będziesz się czuć dobrze, gdzie będziesz realizować swoje pasje i zainteresowania. Jesteśmy kameralną wspólnotą, która się składa z dwóch szkół – Ogólnokształcącego Liceum Programów Indywidualnych oraz Liceum Sztuk Plastycznych. Tu nie zginiesz wśród tłumu, u nas panuje przyjazna atmosfera, nauczyciele są sympatyczni, dzielą się swoimi pasjami i prowadzą ciekawe lekcje. Trafisz do grona fajnych ludzi, którzy są różni, mają różne zainteresowania, ale trzymają się razem, bo jest nas niewielu. Nasza społeczność liczy około 150 osób, więc można poznać się dobrze, zaprzyjaźnić i znaleźć bratnie dusze. Twoja klasa będzie niewielka, więc będziesz w niej ważnym elementem, którego nikt nie przegapi.

  Kim jesteś?

  Żeby Cię poznać, chcemy usłyszeć o Twoich zainteresowaniach, pasjach, sposobie spędzania wolnego czasu, a także oczekiwaniach wobec szkoły. Wysłucha Cię wnikliwie i Twoich rodziców Siergiej Rusiecki, znakomity człowiek wielu talentów, który zajmuje się rekrutacją i opiekuje się kandydatami, nowymi uczniami oraz uczniami z zagranicy.

  Jeśli kandydujesz do OLPI, przedstawisz nam siebie w krótkiej prezentacji, w której opowiesz nam o swoich pasjach lub wiedzy. Na tej podstawie powstanie Twój pierwszy profil indywidualny: jakim człowiekiem jesteś, czego potrzebujesz i jak możesz się rozwijać w naszej szkole. Możesz opowiedzieć o swoim hobby, przygotować film, prezentację multimedialną, plakat lub zaprezentować pokaz na żywo na przykład tańca czy gry na instrumencie. Po obejrzeniu i wysłuchaniu prezentacji i analizie Twoich dokumentów komisja orzeka o przyjęciu lub stwierdza, że inna szkoła będzie dla Ciebie właściwym miejscem.

  Jeśli chcesz być uczniem/uczennicą LSP, czeka na Ciebie sprawdzian wrażliwości plastycznej, wyniki którego zadecydują o Twoim przyjęciu, także dostaniesz punktację za teczkę własnych prac, którą dostarczysz w dniu sprawdzianu oraz punktację z krótkiej rozmowy kwalifikacyjnej, która się odbywa podczas sprawdzianu i ma na celu lepiej poznać Ciebie. 

  UKR Любий друже, якщо ти з України, і перебуваєш у Польщі, будь ласка, не сумнівайся, ти маєш право вчитися в польській школі, не соромся зв’язатися, ми говоримо українською та російською мовами.           

  BLR Дарагі сябра, калі ты з Беларусі, і знаходзішся ў Польшчы, калі ласка, не сумнявайся, ты маеш права вучыцца ў польскай школе, не саромейся звязацца з намі, мы размаўляем на беларускай і рускай мовах.

  Czego potrzebujesz?

  Pierwsze koty za płoty! Przed rozpoczęciem roku szkolnego będziesz uczestniczyć w warsztatach integracyjnych, w trakcie których poznasz innych nowych uczniów, wychowawców, nauczycieli i tych, którzy zadomowili się już na dobre i pomogą Ci się zaaklimatyzować, dokonać pierwszych wyborów przedmiotów i wychowawcy. Pierwszego września nie będziesz już „nowy”, ale już „swój” i wśród „swoich”.

  W sprawie rekrutacji kontaktuj się:

  z Siergiejem Rusieckim: 502-316-784 lub e-mail: rekrutacja@olpi.pl

  Informacje nt. ulg w czesnym oraz wniosek o ulgi znajdują się na naszej stronie w sekcji Strefa ucznia.